Erbaa’da Şehit aileleriyle iftar

14 Haziran 2017 Çarşamba 15:25

Erbaa’da ilçe protokolü şehit ve gazi aileleriyle iftar sofrasında buluştu.

Erbaa'da Şehit aileleriyle iftar

Erbaa’da ilçe protokolü şehit ve gazi aileleriyle iftar sofrasında buluştu.
Öğretmenevinde gerçekleştirilen programa Erbaa Kaymakamı Bülent Karacan, Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım, İlçe Jandarma Komutanı Garnizon Komutanı Üsteğmen Koray Sartekin, Binbaşı Nail Gözütok, İlçe Emniyet Müdürü Hasan Tahsin Çimen, gaziler ve şehit aileleri katıldı. Kaymakam Karacan ve Başkan Yıldırım iftar yemeği öncesi masaları tek tek gezerek misafirlerle ilgilendi.

İftar yemeğinin ardından konuşan Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım “Siz bizim aramızda oldukça biz mutlu oluyoruz. Şehitlerimiz öbür dünyaya göç ettiklerinde Rabbimizin katına gittiklerinde onları peygamber efendimiz karşılıyor. Onların önce Allaha sonra bizlere emanetleri var. Yakın zaman önce şehit olmuş kardeşlerimiz var. Sizleri devamlı ziyaret etmeye çalışıyoruz. Sizin gözlerinizde hep o özlemin olduğunu görüyoruz. Şehidimiz bu toprak için can verdi. Bir sevdiğinizi, bir yiğidinizi toprağa verdiniz. Bu kolay bir şey değil. Rabbim onlardan razı olsun.” dedi.

Kaymakam Karacan ise “Burada göreve başladıktan sonra gerek Anneler Günü’nde, gerek 18 Mart Şehitler Gününde sizlerle beraber olmaya çalışıyoruz. Sizler bizlere emanetsiniz. Bir evladınız gitti ama 80 milyon oğlunuz, 80 milyon kızınız, 80 milyon evladınız oldu. Sizler her zaman başımızın üzerinde yeri olan insanlarsınız. Elimizdeki imkanlar ölçüsünde şehit ailelerimizin ve gazilerimizin isteyip yapamayacağımız bir şey yok.” diye konuştu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x