Erbaa'da şehitler anıldı

11 Temmuz 2017 Salı 20:33

Tokat'ın Erbaa ilçesinde ilçe protokolü 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında ilçe şehitliğini ziyaret etti.

Erbaa'da şehitler anıldı

Tokat'ın Erbaa ilçesinde ilçe protokolü 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında ilçe şehitliğini ziyaret etti.

Erbaa Kaymakamı Bülent Karacan, Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım, Garnizon Komutanı Astsubay Onur Türkoğlu,  İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Nail Gözütok, İlçe Emniyet Müdürü Hasan Tahsin Çimen kamu kurum amirleri, STK ve siyasi parti temsilcileri katıldı. İlçe Müftüsü Mehmet Ceylan'ın tarafından şehitler için dua edildi. 15 Temmuz gecesi darbeci askerler tarafından kullanılan F16 savaş uçağı tarafından bombalanan Ankara Gölbaşı'nda bulunan Özel Harekat Daire Başkanlığı'nda şehit düşen Özel Harekat Polisi Birol Yavuz kabri başında anıldı.

15 Temmuz'da milletin büyük bir fedakarlık göstererek darbe girişimini engellediğini ifade eden Erbaa Kaymakamı Bülent Karacan " 15 Temmuz'da sivili, polisi, askeri, kadını, erkeği  büyük bir fedakarlığı göze alarak tankların önüne yatmaya razı oldu.  Kurşunların önüne ellerinde Türk Bayraklarıyla yürüdüler. Eğer onlar gün yürümeseydi bugün biz Suriye gibi, Irak gibi savaş halinde olan bir ülke olacaktık. Eğer bugün biz buraya gelip duamızı edebiliyorsak, ezanımız okunabiliyorsa, herkes akşam ekmeğini alıp güvenle evine gidebiliyorsa burada yatan arkadaşlarımız sayesindedir. Birliğimizi beraberliğimizi bozmak isteyen içerde ve dışarda okadar çok hain var ki. Biz bunların hiç birine geçit vermeyeceğiz. Birliğimizi beraberliğimizi düşüncemiz ne olursa olsun sağlayacağız." dedi.

 

Anahtar Kelimeler
banner67

Yorum Gönder

@name x