Erbaaspor'un play-off rakibi kim iyice kafalar karıştı

02 Mayıs 2017 Salı 16:07

PFDK tatil edilen Dersimspor - Çatalcaspor maçı ile ilgili kararını verdi, kafalar iyice karıştı.

Erbaaspor'un play-off rakibi kim iyice kafalar karıştı

 Spor Toto 3'üncü Lig 2'inci grubu 60 puanla ikinci sırada bitiren Erbaaspor'un rakibi kim olacak? 34'üncü hafta karşılaşmasında Dersimspor ile karşılaşması gerekirken yolda bombalı düzenek olduğu gerekçesiyle Tunceli'ye giremeyen Çatalcaspor için Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) kararını verdi. Kurallar gereği maçtan 24 saat önce şehirde bulunması gereken Çatalcaspor maçtan bir gün önce Elazığ'da kalmış maça saatler kala Tunceliye gelmek için yola çıkmıştı. Tunceli'de yolda yapılan bomba araması nedeniyle Çatalcaspor kafilesi Tunceliye girememiş, maç tatil edilmişti.

PFDK ÇATALCAYA CEZA VERMEDİ

PFDK Çatalcaspor ile ilgili şu açıklamayı yaptı: "ÇATALCASPOR Kulübü hakkında, 29.04.2016 tarihinde oynanan DERSİMSPOR - ÇATALCASPOR Spor Toto 3. Lig 2. grup müsabakasında, müsabaka kıyafeti ile belirlenen ve ilan olunan saatte sahaya gelmeme nedeniyle sevk yapılmış ise de isnat olunan disiplin ihlalinin unsurları oluşmadığından CEZA TAYİNİNE YER OLMADIĞINA, karar verilmiştir"

ŞİMDİ NE OLACAK

Tatil edilen Dersimspor - Çatalcaspor karşılaşmasının ne zaman oynanacağı ile ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı.  Bu kararın ardından Erbaaspor'un 4 Mayıs'ta oynanayacağı Play-off karşılaşmasının ertelenmesi gündemde.

banner67

Yorum Gönder

@name x