Meral Akşener: Türk milletine bir değil, bin Meral helal olsun

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, seçim çalışmaları kapsamında karayolu ile Ankara'dan Tokat'ın Turhal ilçesine geldi. Akşener, ilk olarak partisinin ilçedeki seçim koordinasyon merkezi önünde otobüsten vatandaşlara hitap etti. Akşener, 31 Mart'ın bir yerel seçim olduğunu belirterek, "Allah aşkına birbirinizle kötü olmayın. 31 Mart akşamı bir sonuçla karşılaşılacak ve bunun neticesinde 1 Nisan’dan itibaren aynı arkadaşlarınızla görüşmeye devam edeceksiniz. Onun için birbirinize düşmeyin, kardeşlik hukukunuzu bozmayın, komşuluk, akrabalık ilişkilerinizi bozmayın. Ama bu bir seçim, elbette rekabetin olduğu bir seçim. Bu rekabet başkan adaylarının projeler, hizmet anlayışlarıyla ilgili bir rekabet şeklinde geçmeli. Hanımefendiler, iktidarın kulağını azıcık bir çekin. Arada bir anne terliği de atın" dedi.

'BİN MERAL HELAL OLSUN'

Akşener, daha sonra Tokat merkeze geçti. Partililer tarafından Niksar Yolu Kavşağı'nda karşılanan Akşener, kortej eşliğinde parti binası önüne geldi. Burada da, seçim otobüsünden halka seslenen Akşener, şöyle konuştu:

"Şimdi çok enteresan bir şey oldu. Dün itibariyle Sayın Erdoğan beni mahkemeye vermiş. 'Hapsettireceğim' dedi. Sistem şöyle yürüdü, önce 'Bu kadın' dedi, sonra 'Bayan Meral' dedi, sonra 'Hanımefendi' dedi. Bugün itibari ile bütün mitinglerin görüntülerini istiyor. Çok fazla uğraşmayın, Tokat mitinginin görüntülerini alın, iş hallolsun. Patates yetiştiren bir tarım şehri olan Tokat’tan sesleniyorum. Kardeşim, soğan yetiştiricilerini, soğanları depoda muhafaza edenleri, patates yetiştiricilerini 'terörist' ilan ettin mi, etmedin mi? Ettin kardeşim, ettin. Bugün itibariyle 200 bin ton patates için sıfır gümrükle ithalat izni verdin mi? Verdin. Ayrıca 6,5 liraya mazot kullandırıyor musun? Kullandırıyorsun. Elektriği, doğalgazı pahalı ettin mi? Ettin. Peki sen niçin çiftçiyle uğraşıyorsun? 6,5 liradan mazot kullanırsa, 165 liraya gübre ve ilaç kullanırsa, bu çiftçinin ürünü nasıl dünyayla rekabet edebilir, ürününü nasıl daha ucuz yetiştirebilir? Yetiştiremez. Amerikan çiftçisi 2 liradan kullanıyor. Bu arada soğanı da Mısır’dan ithal etmişler, bilmiyorum Tokat’a geldi mi cücüğü çıkmış soğan. Sen Mısır’ın soğanını ithal ediyorsun. Ondan sonra, bunu Meral Akşener söylediği zaman da mahkemeye veriyorsun. Canın ne istiyorsa onu yap. Ama ayıp olan şey ne biliyor musunuz ? Hakimlere parmağını sallayarak, 'Kaçacak deliği de yok bu hanım hapsolacak' demesi. Bugünden hakimleri düşürdüğün yer neresi? Milletvekillerini deliğe kaçacak duruma düşürmüşsün, burası neresi? Bu nasıl bir dildir, bu nasıl bir saygısızlıktır? Şimdi tarımı bitirdin, sanayiyi bitirdin, 70 milyar dolarlık bu ülkenin fabrikalarını sattın. Her yeri beton yaptın. Elinde kaldı betonlar. Bir fabrika açtın mı? 500-600 insanın çalışacağı bir fabrika yaptın mı? 70 milyar dolar nereye gitti? Köprü yaptın, geçenden 5 lira, geçmeyenden 10 lira. Tokatlı, İstanbul’un köprüsünden geçmiyor ama parasını siz ödüyorsunuz. Şimdi bütün bunları söylediğimiz için hapis olacaksak, Türk milletine bir Meral değil, bin Meral helal olsun. 28 Şubat'ta tanklı, tüfekli paşalara boyun eğmemişim sana mı boyun eğeceğim."

'18 MİLYON İNSANA ZİLLET DEDİLER'

Meral Akşener, Millet İttifakı ile ilgili olarak da  "Bu seçim için ittifaklar yapıldı. Biz Cumhuriyet Halk Partisi ile beraber Millet İttifakı yaptık. CHP 11 milyon oy almış bir siyasi parti. İYİ Parti 5 milyon oy almış bir siyasi parti. 24 Haziran’da 1 milyona yakın da Saadet Partisi ile Demokrat Parti aldı. Yani 18 milyon insana 'zillet' dediler, 'illet' dediler, 'terörist' dediler. Ben bunu yüzlerine vurunca da döndü dedi ki 'Ben milletime terörist diyecek kadar enayi miyim?' Özrü kabahatinden büyük. Sizi çantada keklik görüyor. Bütün belediye başkan adaylarının hizmetlerini projeler üzerinden değerlendirin" ifadelerini kullandı.

ERBAA’DA ADAY VE PROJE TANITIM TOPLANTISINA KATILDI

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Niksar’da esnafları ziyaret ettikten sonra Erbaa ilçesine geçti. Burada İYİ Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) ortak belediye başkan adayı Murat Toycan Selçuk’un Cumhuriyet Meydanında düzenlediği aday ve proje tanıtım toplantısına katılan Akşener vatandaşlara hitap etti.

“SAVAŞA GİDER GİBİ BELEDİYE SEÇİMİ YAPIYORLAR”

Savaşa gider gibi belediye seçimi yapıldığını savunan Akşener şöyle dedi: “Dün her türlü hakareti her türlü iftirayı edenler onu tutturamayınca bugün Millet ittifakının içinde yer alan Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Parti’nin seçmenine yöneticilerine Kandil’den emir alıyor diyor. Hadi oradan be alsa alsa sen alırsın. Meral Akşener alır mı? Meral Akşener emir alır mı? Onun için bu seçimi bir belediye seçimi olmaktan çıkarttılar. 18 milyon insanı hem teröristlikle, hem illetlikle, hem zilletlikle suçladılar. Ama benim milletim, Aziz Türk Milleti kadınıyla erkeğiyle toprağı titretir toprağı. Bu bir belediye seçimiydi ne Sayın Erdoğan’ın, ne Sayın Bahçeli’nin ne de Kılıçdaroğlu’nun ne de benim sandalyesinin olduğu bir seçim değil. Bizim seçimin öznesi olduğumuz bir seçim değil. Belediye başkanı seçeceksiniz, bakacaksınız, projelerine bakacaksınız, hizmet anlayışına bakacaksınız. İşine gücüne bakacaksınız. Dün ne yaptığına bakacaksınız, yarın ne yapacağına bakacaksınız ve bir karar vereceksiniz. Siz Millet İttifakının yöneticilerinden adaylarından Cumhur ittifakının mensuplarına illet ve zillet dendiğini duydunuz mu? Duyamazsınız çünkü Milliyetçi Hareket Partisine oy veren her bir kişi benim kardeşimdir, kardeşim. AK Parti’ye oy veren her bir arkadaşımız her bir kardeşimiz bizim kardeşimizdir kardeşimiz. Ama mademki savaş ilan eder gibi, mademki savaşa gider gibi bir belediye seçimi yapıyorlar o zaman dinlemek zorundalar. O zaman duymak zorundalar. Bu meydanı görmek zorundalar. Neymiş efendim, zillet ve illet ittifakıymış. Eğer yerel seçimlerde AK Parti adayları kaybederse, Cumhur İttifakının adayları seçimi kaybederse Türkiye’nin bekası tehlikeye giriyormuş. Hadi oradan be, hadi oradan be.”

“DÜN İTİBARİYLE MAHKEMEYE VERMİŞ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dün itibariyle kendisini mahkemeye verdiğini söyleyen Akşener şunları söyledi: “Vermiş vermiş mahkemeye dün itibariyle. Ayıp be ayıp. Cumhurbaşkanısın diyeceksin ki avukatlarıma talimat verdim hanımefendiyi mahkemeye veriyorum. Ama önce ‘bu kadın’ dedi. Sonra ‘Bayan Meral’ dedi. Şimdi hanımefendi dedi. Hanımefendi mahkemede. Kardeşim siz masaların altına saklandığınızda tanklı tüfekli paşalardan korkmamışım da o paşalardan korkanlardan mı korkacağım ben. Ama canının istediğini söyleyen istemediğini duyarmış. Şimdi duyacak. Şimdi bu beka meselesi nedir diye durdum durdum konuştum, düşündüm. Sandalyelerin bekası olamaz. Birisi eh Allah ne verdiyse oturacak öbürü 4,5 sene sonra gelecek karşınıza tartılmaya. Bizim için sorun yok. Bu beka nedir? Bekayı anladık ki birbirlerine çok sövdüler. Kelimeyi bilerek söylüyorum. Sayın Bahçeli ‘17-25 Recep Tayyip Erdoğan’ dedi. Ver ‘Bilal’i al hilali’ dedi. ‘Şerefsiz’ dedi. ‘Alçak’ dedi. Bunları dedi. Ben demiyorum. ‘AK Parti ve Erdoğan’ı Haliç’te 41 kere yıkayacağım’ dedi. Yalnız bir şey söyleyeyim o zaman çok omo, persil, tursil aldıydı. Yani bu varlık kuyruğunun içine o çadırın içine omo, tursil ve persilleri de koysunlar yazık elde kaldı. Onları da koymak lazım. 41 kere yıkayacağım dedi. Öbürü ona şerefsiz dedi, zürriyetsiz dedi. Ama en önemlisi ‘Ülkücüler Fatiha bilmez’ dedi. Soru şu çakma milliyetçi Ülkücüler Fatiha’yı öğrendi mi?”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün attığı twit’i eleştiren Akşener şöyle konuştu “Diyemiyor Türk milleti bugün gençler twit attı Sayın Cumhurbaşkanı dört şeyi saymış ben soruyorum o saymış. Tek bayrak, tek vatan, tek millet tek devleti saymış ama içinde Türk yok. Halbuki Türk bayrağı, halbuki Türk milleti, halbuki Türk devleti, halbuki Türk vatanı. Ama diyememiş. Şimdi diyecek ki aziz milletim. Verdiğiniz mesajı aldım. Damat attaya. Kesin paket. Haberiniz olsun. Sırf bunun için o kulağı çekmeye değer. Sırf bunun için o kulağı çekmeye değer. Çektiniz kulağı ertesi günden itibaren çarıkları giyer sizin gözlerinizin içine bakmaya başlar.”

TAYYİP BEY NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE DİYEBİLİRSE ÜSKÜDAR ADAYLARINA OY VERECEĞİM

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Ne Mutlu Türküm Diyene’ demesi halinde Üsküdar adaylarına oy vereceğini belirterek şöyle dedi: “Şimdi iddialaştık arkadaşla Ne Mutlu Türküm Diyene sözünü duyarsam Tayyip beyin ağzından. Ben Üsküdar’da ikamet ediyorum Üsküdar adaylarına oy vereceğim. Böyle bir güzellik yapacağım. Şayet Ne Mutlu Türküm diyebilirse.”

Anahtar Kelimeler:
TokatErbaaMeral Akşener
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.