Zeyid Aslan İzmir'den aday adayı oldu

Tokat Milletvekili Zeyid Aslan'ın 24 Haziran'da yapılacak milletvekili seçimlerinde nereden aday olacağı merak konusu oldu. Tokat'ta aday adaylığı başvurusu yapan isimler arasında adı yer almayan Zeyid Aslan ile ilgili dün yeni bilgiler ortaya çıktı. Hürriyet'te yayınlanan habere göre ismi AK Parti'den aday olmayacak milletvekilleri arasında yer almayan Zeyid Aslan'ın başka bir ilden milletvekili adayı olacağı yönündeki iddialar daha da arttı. Zeyid Aslan dün itibariyle İzmir'den aday adaylığı başvurusu yaptı.

205 ADAY ADAYINDAN BİRİ DE ZEYİD ASLAN

AK Parti İzmir milletvekillerinin çoğu milletvekilliği için yeniden başvurularını yaptı. Hamza Dağ, Hüseyin Kocabıyık, Kerem Ali Sürekli, Mahmut Atilla Kaya, Necip Kalkan, dosyalarını teslim ederken, daha önce aday olmayacağını açıklayan İbrahim Turhan, başvuru yapmadı. Eski milletvekillerinden Rıfat Sait, şansını bir kez daha denemek için yeniden aday adaylık yarışına dahil oldu. Listede dikkat çeken isimlerden biri de Zeyid Aslan. Tokat Milletvekili Aslan, bu dönem İzmir'den aday olmak istedi.

NEDEN İZMİR?

2015 yılından bu yana İzmir'de teşkilatlardan sorumlu Milletvekili olarak görev yapan Zeyid Aslan'ın bu dönem memleketi Tokat yerine İzmir'den aday olmayı tercih ettiği belirtildi.

ZEYİD ASLAN KİMDİR?

6 Ağustos 1965'te Tokat Erbaa'da doğdu. Baba adı Durmuş, anne adı Mahbure'dir.

Avukat; İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi.

Serbest avukatlık yaptı. Çeşitli vakıf ve sivil toplum kuruluşlarında kurucu başkanlık, üyelik ve yöneticilik görevlerinde bulundu.

22, 23 ve 24. Dönemde Tokat Milletvekili seçildi. 23. Dönemde TBMM Türkiye-Filistin Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanlığı yaptı. 24. Dönemde Haberleşme ve Özel Hayatın Gizliliği Araştırma Komisyonu Başkanlığı, Belarus Dostluk Grubu Başkanlığı ve KEİPA Üyeliğinde bulundu. Kosova Dostluk Grubu Başkanıdır.

Almanca bilen Aslan, evli ve 1 çocuk babasıdır.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Zeki 9 ay önce

VAllaha Tokat kurtuldu Zeyid belasından kendini kafa dağında gören tokat ada hiç bir iş yapmayan biriydi şu tokat 3 dönem oy verdiya acirim o oylara Şükrü ayalan Hüseyin Gülsüm Zeyid arslan bunlar tokat ın abidik gubidik milletvekilleri idi

Avatar
Bayram 9 ay önce

İzmirliler koymayın bu adamı hic birşey olmaz