Zeytin Dalı Harekatı'na 1 tır su gönderildi

Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrin'de terör gruplarına karşı başlattığı Zeytin Dalı Harekatı'nda görev alan askerlere Tokat'ın Niksar ilçesinde belediye tarafından bir tır su gönderildi. Çilhane Cami önünde düzenlenen törene Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Halil Keskin, siyasi parti temsilciler, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Törende konuşan Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan,"Ülkemizin birliği ve güvenliği için yerinde ve zamanında yapılmış olan bu operasyona katılan Mehmetçiklerimize Danişmendlilerin başkenti Niksar'dan selam olsun" dedi. Başkan Özcan tüm Türk milletinin dualarıyla askerlerin yanında olduklarını belirterek,"Tüm Niksarlı hemşerilerim ordumuzun gerçekleştirmiş olduğu operasyonun önemini çok iyi biliyor. Allah bu millete hakkın yanında savaşçı olma ruhunu vermiş. Adaletten hiçbir zaman ayrılmamış dünyaya adalet götürmek için cihat için yola çıkmış bir ecdadın evlatlarıyız. Bu milletin mensubu olmakla ne kadar gurur duysak azdır.  Askerimizin yanında olduğumuzu dualarımızın onlarla olduğunu ifade etmek için buraya geldik. Niksarlı hemşerilerim siyaset gözetmeksizin burada mezheplerine bakmaksızın burada aynı zamanda etnik yapılarına bakmaksızın buradayız. Biriz ve beraberiz. Bu birliğimizi asla bozamayacaklar. Yapmış olduğumuz operasyonlarla El-Bab olsun, şimdi Afrin'deyiz ve yarında Allah nasip ederse Münbiç'e gireceğiz. Biz aynı bugün burada olduğumuz gibi, İzmir'in işgalinde 1915 yılında İzmir'in işgalini ilk protesto eden yine Niksar'dı. Sizlerle ne kadar gurur duysak azdır. Bugün aynı iradeyi ecdadımızın atalarımızın gösterdiği iradeyi sizler gösteriyorsunuz. Allah sizlerden razı olsun Allah bu birlikteliğimizi bozmaya çalışanlara da fırsat vermesin." diye konuştu.

Başkan Özcan daha evvel de Nilsar'dan Bayırbucak Türkmenlerine tırlar dolusu su gönderdiklerini belirterek,"Daha evvel Niksar'ımız Bayırbucak'ta savaşan Türkmendağı'ndaki kardeşlerimize soydaşlarımıza da buradan tırlar dolusu su götürmüştük. Şimdi de Afrin'de ki askerlerimiz için bir şeyler yapalım istedik. Karınca kararınca bir destek olmaya çalışıyoruz. Orada Kilis'te jandarma komutanlarımızla görüştük. Yaptığımız görüşmede 'Askerimizin ordumuzun aslında hiçbir şeyleri ihtiyacı yok. Her şeyleri var' dediler. Devletimiz güçlü ve kuvvetli, her türlü imkanı sağlamış ama biz gönlümüzden yüreğimizden bir şeyler göndermek istiyoruz. Bizde düşündük Mehmetçiğimiz operasyona çıkarken yanlarında su bulunsun diye bir tır göndermeye karar verdik. Bundan sonrası içinde kaymakamlığımızla yaptığımız görüşmede merkezde bir yerde bir stant açacağız. Erbaa ve Reşadiye ilçelerimizin de katılımıyla, halkımızdan gelecek, askerimizin işine yarayabilecek her türlü malzemeleri toplayacağız ve buradan askerlerimize göndereceğiz" şeklinde konuştu.
Başkan Özcan'ın konuşmasının ardından dualar eşliğinde bir tır dolusu su, Afrin'e ulaştırılmak üzere Kilis'e hareket etti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol