Niksar'da Motosiklet Sürücülerine Kask Uyarısı

02 Eylül 2015 Çarşamba 15:12

Tokat’ın Niksar ilçesinde Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı trafik ekipleri, ilçe merkezinde motosiklet uygulaması yaptı.

Niksar'da Motosiklet Sürücülerine Kask Uyarısı

Niksar İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Büro Amirliği ekipleri, plakasız, tescilsiz motosiklet ve kasksız sürücülere yönelik trafik uygulaması yaptı. Yaz aylarında havaların ısınması ile birlikte ilçede ortaya çıkan motosiklet sürücülerini durduran trafik ekipleri hem uyarıda bulunuyor hem de eksik evrakı olan sürücülere cezai müeyyide uyguluyor.
Amaçlarının sürücülere trafik cezası kesmenin olmadığının altını çizen emniyet yetkilileri, “Sürücülerin can ve mal güvenliğini en üst seviyede tutmak istiyoruz. Halkımızın huzur içinde olması için denetimlerimiz ve uygulamalarımız aralıksız devam edecektir. Unutulmamalıdır ki kurallar hayat kurtarıcıdır” dediler.
Öte yandan trafik ekiplerinin motosiklet uygulamasına vatandaşlarda destek verdi. Motosiklet sürücülerinin caddelerde hızlı ve gürültülü şekilde hareket ettiklerini belirten vatandaşlar, uygulamaların bundan sonra da devam etmesini istediler.

“BİR AYDA 4 KAZA, 1 ÖLÜ, 4 YARALI”

Öte yandan ilçede son bir ay içerisinde meydana gelen 4 ayrı motosiklet kazasında 1 kişi hayatını kaybederken, 4 kişinin de yaralandığı öğrenildi.

Yorum Gönder

@name x