Şehit Kenan Ceylan için Zile'de 2 cenaze namazı

25 Ağustos 2015 Salı 15:10

Şemdinli'deki bombalı saldırıda şehit olan Astsubay Kenan Ceylan'ın cenazesi, Tokat'ta defnedildi. Şehit için önce Cemevi'nde sonra Kaymakamlık önünde cenaze töreni düzenlendi

Foto galeriye git

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde düzenlenen bombalı saldırıda şehit olan Astsubay Kenan Ceylan’ın cenazesi, memleketi Tokat’ın Zile ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.

Şehit Ceylan’ın Türk bayrağına sarılı naaşı, Zile Devlet Hastanesi morgundan alınarak Zile Belediyesine ait cenaze aracıyla ilçedeki cemevine getirildi. Zile Cezaevi’nde bulunan şehidin babası Tekin Ceylan, jandarmalar eşliğinde oğlunun cenaze törenine katıldı. Baba Ceylan, anne Güner ve çocukları Ebru ile Kemal, şehidin tabutuna sarılarak gözyaşı döktü.

İKİNCİ CENAZE NAMAZI KAYMAKAMLIK ÖNÜNDE

Şehidin naaşı, cemevinde kılınan cenaze namazının ardından Zile Kaymakamlığı önüne getirildi. Baba Ceylan, burada, "Bize bu acıyı yaşatanlar da bir gün bu acıyı yaşarlar" dedi.

Şehidin cenazesi, İl Müftüsü Ahmet Erdem’in kıldırdığı cenaze namazının ardından Kızılca köyünde toprağa verildi. Cenazeye, şehidin ailesi ve yakınlarının yanı sıra Tokat Valisi Cevdet Can, Garnizon Komutanı Albay Adnan Arslan, AK Parti Tokat Milletvekili Celil Göçer, MHP Tokat Milletvekili Abdurrahman Başkan, askeri ve mülki erkan ile çok sayıda vatandaş katıldı.

banner67

Yorum Gönder

@name x