Emniyet Kemerini Takmayınca Neler Olur?

29 Aralık 2015 Salı 18:43

Pazar’da İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından emniyet kemerinin önemini anlatmak ve güvenli trafiğin sağlanması amacı ile meydan parkı yanında simülatör aracı ile eğitim verildi.

Emniyet Kemerini Takmayınca Neler Olur?

Pazar’da İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından emniyet kemerinin önemini anlatmak ve güvenli trafiğin sağlanması amacı ile meydan parkı yanında simülatör aracı ile eğitim verildi.Simülatör aracı ile verilen eğitime Pazar halkı büyük ilgi gösterdi. Aracı test eden pek çok vatandaş, “Artık kemer takacağım” diyerek araçtan indi.

Vatandaşlara test esnasında emniyet kemerinin faydalarını anladıklarını belirten İlçe Emniyet Müdürü Güngör Kaptan, “Araç sürücülerinin ve yolcuların trafikte emniyet kemeri takmaları yasalar gereğince zorunlu olsa da sürücülerin birçoğu ve özellikle araç içerisindeki yolcular emniyet kemeri kullanmamayı tercih ediyorlar. Yanlış bir uygulama olduğunu her zaman ceza ve uyarılarla hatırlatıyoruz, emniyet kemerleri küçük çaplı kazaların yanı sıra ölüm ve ağır yaralanmaların olduğu kazalarda da büyük bir önem taşır. Kaza anında çarpmanın etkisiyle beraber araç içinde bulunan kişiler emniyet kemerleri takılı olmadığında araç içerisinde savrulup, birbirlerine vurabilecekleri gibi, aracın dışına da savrulabilirler. Yapılan araştırmalarda ölümlü kazaların yüzde 80’lik bir bölümünün şehir içinde yaşandığını” söyledi.

banner67

Yorum Gönder

@name x