Kayınvalidesini Silahla Vurarak Öldüren Başkan, Makam Aracıyla Teslim Oldu

18 Haziran 2016 Cumartesi 16:29

Tokat'ın Pazar ilçesi Ziraat Odası Başkanı Yunus Taştan, eşiyle iki yıl önce boşanmasından sorumlu tuttuğu kaynanası Ayten Soy'u beylik tabancası ile öldürdü.

Kayınvalidesini Silahla Vurarak Öldüren Başkan, Makam Aracıyla Teslim Oldu

 Tokat'ın Pazar ilçesi Ziraat Odası Başkanı Yunus Taştan (48), iki yıl önce boşandığı Gülay Soy'dan ayrılma sebebi olarak gördüğü kaynanası Ayten Soy'u (65) tabanca ile vurarak öldürdü.

BEYLİK TABANCASIYLA ÜÇ EL ATEŞ ETTİ

Sabah saatlerinde Yunus Taştan, Pazar çevre yolunda tarlaya giden eski kaynanası Ayten Soy ile karşılaştı. Kısa süreli yaşanan tartışma sonrası Taştan, belinden çıkardığı beylik tabancasıyla üç el ateş etti. Taştan'ın silahından çıkan bir kurşunla boynundan vurulan Soy, olay yerinde hayatını kaybetti.

112 EKİPLERİ ÖLDÜĞÜNÜ TESPİT ETTİ

Olay yerine gelen 112 ekipleri, Soy'un öldüğünü tespit etti. Pazar Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Soy'un cenazesi, otopsi için Tokat Devlet Hastanesi morguna getirildi.

MAKAM ARACI İLE EMNİYETE GİDEREK TESLİM OLDU

Yaşanan olaydan sonra resmi plakalı 60 PB 909 makam aracı ile Turhal İlçe Emniyet Müdürlüğüne giden Pazar ilçesi Ziraat Odası Başkanı Yunus Taştan (48), teslim oldu. Taştan'ın boşandığı eşini 15 yıl önce kaçırdığı ve bir kız çocuğu olduğu öğrenildi.

banner67

Yorum Gönder

@name x