CHP'li Bayram'dan Tokat Yönetimine: Utanırdım

05 Eylül 2015 Cumartesi 15:48

TOSİAD Genel Başkanı, eski Ankara CHP yönetim kurulu üyesi, Niksarlı işadamı Dursun Bayram, CHP Tokat İl Başkanlığı’nda düzenlediği bir basın toplantısıyla milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.

CHP'li Bayram'dan Tokat Yönetimine: Utanırdım

CHP Tokat İl Başkanlığında beraberinde Turhal, Erbaa, Niksar, Reşadiye, Zile İlçe Başkanları, 25. Dönem CHP Milletvekili adayı Tahir Yıldırım ve partililerle birlikte CHP Tokat Milletvekili aday adayı olduğunu açıklayan Bayram, CHP Tokat İl Başkanı Dursun Aytaç, Merkez İlçe Başkanı Sevinç Yapıcı ve Almus İlçe Başkanını toplantıya davet ettiği halde gelmediği için eleştirdi. CHP’de parti içi birlik olmadığını ileri süren Bayram, CHP’nin Tokat’ta ilk defa 3 üncü parti olduğunu belirterek bu durumun sorumlularının başarısızlığı üstlenmediklerini söyledi.


"BEN ADAY, ADAY ADAYI, MİLLETVEKİLİ OLSAM, BUGÜN KARŞINIZA ÇIKMAYA UTANIRIM"

“Herkes şapkasını önüne koyup düşünmeli” diyen Bayram konuşmasına şöyle devam etti; “Ben bugün buradaki basın açıklamasına İl Başkanı Dursun Aytaç’ı, Almus İlçe Başkanı’nı, Merkez İlçe Başkanı’nı da davet etmiştim ama onlar gelmediler. Şayet 7 Haziran seçimlerinde ben CHP’den aday ya da aday adayı olsaydım, ya da daha önce Tokat’tan Milletvekili olsaydım, bu gün burada sizlerin huzuruna tekrar çıkmaya utanır ve çıkamazdım. Çünkü CHP ilk defa Tokat’ta 3. Sıraya düşmüş ve yaklaşık 20 bin oy kaybetmiş, seçim öncesi gerek genel başkana gerekse genel başkan yardımcılarına verilen “iki Milletvekili seçeriz “ sözü yerine getirilmemiştir. Başta ilçe yöneticileri ve üyelerimiz olmak üzere tüm Tokat halkına yükleyip, sanki kendi sorumlulukları yok gibi kenara çekilmişlerdir. Oysa ki; Her seçim sonucunda, ortaya çıkan başarıda olduğu gibi başarısızlıkta da, parti üyesinden genel başkana kadar herkesin payı vardır.”
Basın açıklamasının ardından Dursun Bayram, kendisini desteklemeye gelen partililerle birlikte CHP İl Merkezi binasında bir süre sohbet edip fikir alış verişinde bulundu.

banner67

Yorum Gönder

@name x