Hüseyin Şahin Yağlı Güreşleri Başlıyor

30 Eylül 2015 Çarşamba 15:13

Erbaa bu yıl 26’ıncısı düzenlenecek geleneksel Hüseyin Şahin Yağlı Güreşleri için geri sayıma başladı.

Hüseyin Şahin Yağlı Güreşleri Başlıyor

Erbaa Belediyesi, Erbaa Güreş İhtisas Spor Kulübü tarafından organize edilen, Erbaa Kaymakamlığının da destek verdiği 26’ıncı Geleneksel Hüseyin Şahin Yağlı Güreşleri, 4 Ekim Pazar günü Erbaa Güreş Stadyumunda gerçekleştirilecek. Saat 9.00’da başlayacak güreşlerde geçen yılın Başpehlivanı Fatih Atlı altın kemere uzanmak ve ikinci kez başpehlivan olabilmek için mücadele edecek. 26’ıncı Hüseyin Şahin Yağlı Güreşlerinde altın kemere kalıcı olarak sahip olabilmek için bir pehlivanın arka arkaya 3 defa başpehlivan olması gerekiyor.

Yağlı güreşin en önemli isimlerinden Fatih Atlı, Orhan Okulu, Recep Kara, Şaban Yılmaz, Serhat Gökmen, Kaan Kaya, Abdullah Güngör, Serhat Balcı, Onur Balcı, Ünal Karaman, Hamza Köseoğlu, Salih Erdinç, Bayram Ertan, Ali Rıza Kaya, Erkan Ertan, Süleyman Aykırı, Faruk Akkoyun, Atilla Balcı, Faik Sezgin, Hüseyin Kalaycı ve Yücel Yazıcı katılacak. Erbaa güreşlerinde farklı kategorilerde ise 25 kulüpten 26 başaltı, 42 büyük orta olmak üzere yaklaşık 1000 sporcu mücadele edecek.

Geçtiğimiz yıl arka arkaya üç defa başpehlivan olan sporcuya altın kemer verileceğini açıklayan Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım organizasyon hazırlıklarını tamamladıklarını bütün güreş severleri 4 Ekimdeki organizasyona beklediklerini belirtti. Başkan Yıldırım “Bu yıl 26’ıncısını düzenleyeceğimiz Hüseyin Şahin Yağlı Güreşleri için hazırlıklarımızı tamamladık. Geçtiğimiz yıl artık altın kemerli bir organizasyon yapacağımızı söylemiştik. Bu yönde tüm hazırlıklar tamam. Çok sayıda sporcu güreşlere katılacak. Bütün sporseverleri, güreşseverleri 4 Ekim Pazar günü güreşlerimize bekliyoruz.” dedi.

banner67

Yorum Gönder

@name x