Özlem Zengin 'Benden para istediler'

Ak Parti Tokat Milletvekili Adayı Özlem Zengin, Tokat'ta gazetecilerin kendisinden haber yapmak için para istediğini iddia etti. İsim vermeden para kendisinden haber için para istenildiği iddiasında bulunan Zengin'den kimin ya da kimlerin para istediği merak konusu oldu.

'Herkes konuyu sahiplenip işin merkezine kendisini koyacak'


Her şeyden önce sistemin doğru kurgulanmasıyla başarıya ulaşılacağına dikkat çeken Başkan Çelik, "Hepimiz kafa kafaya verip bu şehrin bu duruma gelmesine geçmişte hangi sıkıntılar neden olduysa onları ortadan kaldırmamız lazım. Bizim hatamız sıkıntının görünen bir ucundan tutup çözmeye çalışmak. Bu böyle olmaz. Her zaman söylüyorum. Kimse topu taca atmayacak. Herkes sıkıntıyı sahiplenip işin merkezine de kendisini koyacak. Biz işte STK olarak ticaret adamlarının üye olduğu bir kuruluşun temsilcisiyiz dersek kafadan üretmemeyi ve çalışmamayı kendimize rehber etmiş oluyoruz. İnsanların çok ulvi bir davayı kendisine hedef olarak seçmesi ve benimsemesi lazım. Bana göre sıkıntıların bugün bu noktaya gelmesi geçmişte STK'ların doğru bir şekilde çalışmaması. Bunu Coşkun Çakır 3-5 sene önce göreve geldiğinde söylemişti. Peki STK'ların önemi ne? STK toplumdaki samimiyeti, liyakati, ilgiyi alakayı arttıracak birebir toplumla iletişimi olan bir yapı. Bunu alacak, kendi bünyesinde projelendirecek, yukarıya, siyasilere ve bürokratlara onların elini güçlendirecek şekilde, sağlam, doğru, ayakları yere basan çalışmalarını iletecek. Biz de bu doğrultuda çalışmalarımızı yapacağız" şeklinde konuştu.

'O şebekeleri bulup, tespit edip, yok edeceğiz'


Kentte dedikoduya sebep veren, kendi çıkarlarını şehrin çıkarlarından ön planda tutan, insanları birbirine düşürerek kutuplaştırıp; bundan da menfaat elde etmeye çalışan şebekelerin olduğuna vurgu yapan Başkan Çelik: "Bir toplumun öncelikle kendi içerisindeki hastalığını tespit etmesi lazım. Bizi böyle sıkıntıya sokan, ilerlememizi ve gelişmemizi engelleyen bir takım olumsuz özelliklerimiz nedir ve bunu tetikleyenler neler tespit edip topyekun bir mücadeleye girmemiz lazım. Bunu çözmeden kalkınma ve gelişme olması mümkün değil. Tokat'ta diyoruz ki dedikodu var, insanlar şehirle ilgili güzel şeyler yapmaya çalıştıkları zaman karşılarında bir güç buluyorlar. Neyse o güç, kimse, bütün taraflar bir araya gelip çözmesi gerekiyor. Öyle bir misyonumuz da var. Siyasiler de bu işin içerisinde olacak. O dedikoduya sebebiyet veren, kendi çıkarlarını şehrin çıkarlarından çok daha üst düzeyde tutmaya çalışan, insanları birbirine düşürüp kutuplaştırıp bundan menfaat elde etmeye çalışan şebekeler varsa, o şebekeleri, bulup, tespit edip yok edeceğiz. Ama maalesef, bilmeden ya da farkında olmadan zaman zaman biz de onlara destek veriyoruz. Bazen hoşumuza da gidiyor. Bu güçler bize de çalıştığı zaman, bizim lehimize çalıştığı zaman aferin filan diyoruz. Yazılı ve görsel medyadan bahsediyorum. 2 gün sonra şikayet etmeye başlıyoruz. Buna müsaade ettiğin sürece en iyi adam sensin" ifadelerinde bulundu.

STK'lar bizden çok siyaset yapıyor'


Ak Parti Tokat Milletvekili Özlem Zengin de STK'ların siyasilerden daha fazla siyaset yaptığını dile getirerek durumu "hasarlı bir durum" olarak tanımladı. Zengin: "STK'lar bizden çok siyaset yapıyor. Ben buna karşıyım açıkçası. Çünkü STK'lar kendi varlıklarını ortaya koyarak, siyasetin o korunaklı yapısının altında siyaset yapmayı tercih ediyorlar. Bu hasarlı bir durum. Böyle olmaması lazım. Aynen sizin tanımladığınız gibi, STK'lar hitap ettiği tabanındaki beklentiyi bir dile dönüştürüp aktarması lazım. Aktaracağı yer de bellidir. Bazen siyasetçiye aktarır, bazen siyasetin en üst tepe noktasına aktarır. Ama bu yapılmıyor. Öyle olunca da amaç hasıl olmuyor. Burada bence işlerini en iyi doğru yapanlar Ticaret ve Sanayi Odaları. Daha farklı pozisyonda, daha genele hitap eden ve bence en önemli tarafı da maddi özgürlüğü olan yapılar. STK'ların şuanda en temel sorunu mali açıdan özgür değiller. Devlete sırtlarını dayamışlar. Böyle STK olmaz. Siz kendi ekonomik özgürlüğünüze sahip olduğunuz için şanslısınız" diye konuştu.

'Buraya ulusal medyayı taşıyacağız. Bu böyle olmaz.'


Kendisinin de uzun süredir televizyonculuk yaptığını söyleyen Zengin, kendisinden de basın programları öncesinde para talep edildiğini fakat prensip gereği bunu kabul etmediğini söyledi. Bu duruma bir formül bulunması gerektiğine dikkat çeken Zengin: "20 yıldır bu işi yapıyorum. Daha siz gitmeden sizi arıyorlar diyorlar ki; şu kadar rakam. Bu biraz sakir geliyor bana. Böyle bir şey olamaz. Dedim ki ben yardımı göndereyim ama ben prensip olarak para verip televizyon programına çıkmam. Zaten buraya ulusal medyayı taşıyacağız. Bu böyle olmaz. Hayatında sizi hiç görmeyen bir insan sizinle ilgili bir haber yazıyor. Ne ayıp bir şey. Sanki Tokat'a ilk defa adım atıyorsunuz. Hiç tanımadığınız bir insanla ilgili bunları yazmanız çok haince yani. Buna bir formül bulmamız lazım. Ben, beni bu konuda arayana 1 lira dahi vermem" diyerek sözlerini noktaladı.

Anahtar Kelimeler:
özlem ZenginParaIstediler
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.