Özlem Zengin'den para istediler iddiasıyla ilgili açıklama

AK Parti İl Teşkilatında Tanıtım Medya Başkanlığı yaptığını anlatan Zengin "Ben yerel medyanın güçlenmesini önemsiyorum. Çok önemsiyorum. Bunun için de bazı alanlar açılması gerektiği kanaatindeyim. Ben orada şöyle bir şey önermiştim demiştim ki 'Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın gittiği illerdeki konuşmalarını sadece yerel basın versin. Ulusal basın vermesin.' Yerel basın verirse bunun tamamını müthiş bir PR olur herkes o kanaldan, yerel kanaldan bunu seyretme ihtiyacı duyar. Yerel basın da asli gelir kaynağı ile beslenir. Gerçek reklam geliriyle beslenir. Ulusal kanallarda önemli kısımlarını elbette haberleştirirler. Tamamına dair biz o şehre alan açmış oluruz. Tabi bazı alışkanlıkları değiştirmek çok zor bunu bir öneri olarak burada ifade ettim. Yerel basının gerçekten ulusal medyayı biliyorum yani nasıl işlediğini çok zahmetli bir iş, masraflı bir iş. Hangi dinamiklerle döndüğünü. Asli geliri reklam geliridir yani böyle olmalı. Bence yerel medyayı da asli gelir kaynaklarıyla beslemek lazım. Bu güçlendiği zaman, yani yerel basın güçlendiği zaman bu gücün herkese faydası olacak. Elbette ulusal medya da bambaşka bir güç."

Seçildiği takdirde İstanbul Vekili mi Tokat Vekilimi olacağı ile iligli soruya yanıt veren Zengin şöyle konuştu "Ben Tokat Milletvekilii olarak seçileceğim. Seçilirsem. Ben İstanbul Milletvekili olarak da seçildim. Şunu görüyorum yani, böyle yazılar da okudum. Üzüntü verici olarak buluyorum. İstanbul milletvekili olmak ile Tokat milletvekili olmak arasında ne fark vardır. İstanbul milletvekili olmak daha mı değerlidir. Ben yerelde böyle şeyler okudum ve çok üzüldüm. Sizi hiç tanımayan insanlar sizinle ilgili yazı yazıyor. Bütün samimiyetimle söylüyorum İstanbul'da vekillik yapmak Tokat'ta vekillik yapmaktan  bin kat daha kolay. Eğer Tokat'a değer katmak istiyorsak Tokatlının kendisine ehemmiyet vermesi lazım. Tokat adına yazan çizenlerin kendilerini daha değersizmiş gibi gösteren yazılar yazmaması lazım. Ben aynı benim İstanbul'dayken de Özlem Zengin'im, Cumhurbaşkanı başdanışmanıyken de Özlem Zengin'im, Tokat vekiliyken de Özlem Zengin'im. Değerimde ne bir artma ne bir azalma var. Tokat'ta yaptığım işle İstanbul'da, Ankara'da yaptığım iş arasında zerre fark yoktur. Olamaz da zaten."

Tokat Ticaret ve Sanayi Odasının dün servis ettiği haberle ilgili de değerlendirmelerde bulunan Zengin "Dünkü olaya çok üzüldüğümü ifade etmem lazım. Bir şey anlatılırken dışarıya servis edilenin tamamının servis edilmesi lazım. Keşke siz orada olsaydınız. Keşke tamamına şahit olsaydınız. O konuşmanın tamamını ben size de aynen yaparım. Yeri gelir, şartlar oluşur aynı şeyi size de ifade ederim. Tamamını değil sadece bir meselenin sadece bir kısmını verirseniz bir algı operasyonu oluyor. Çok tabi olarak. O dinlediklerinizden sizi rahatsız eden mesele neyse bana alenen sorarsanız alenen cevabını da veririm. Ama sadece o konuya münhasır bir meselenin içine olmak istemiyorum. Dün şahsen çok üzüldüm. Başkanımızı da aradım. Üzüntümü de paylaştım. Öyle zannediyorum bir şey var.  Nasıl anlatalım bunun ne anlama geleceğini baştan tahmin edememe hali var. Biz medya mensubu insanlar bunu biliyoruz. Ben söylenen hiçbir kelimenin uçmadığını buharlaşmadığını bilerek konuşuyorum. O sebeple de aynen burada konuştuğumuz gibi  bir konuşmadır. Hiçbir farkı yoktur benim açımdan. Çünkü şey değiliz kapı arkalarında fısıltıyle konuşan insanlar değiliz. Bir grup olarak bir yeri ziyaret etmişiz ve gittiğimiz yerlerde ne konuştuğumuzu biliyoruz. Bu tarz şeyler basına yazılırken konuşma dili, yazı dili bunlar farklı şeylerdir. Bir insanın kendi ifadelerinin yanlış anlaşılmasına sebep olacak şekilde bir şeyi yazıp bir tarafını yazmamak olamaz yani. Buna hepimizin itirazı var. "

Kendisinden haber yapmaları için para talep edildiğine ilişkin sorulara ise Zengin "Ben tam olarak öyle söylemiyorum. Tamamı aktarılmamış orada. Orada şunu ifade ediyoruz. Ben standart uygulamaları önemseyen ama her bir standardın içerisinde bütün sistemlerde artık değiştiğini gören biriyim. Mesela hukuk aslında bir standart getirir. Ama dünyada yeni uygulamalar gelişir. Ben 20 yıldır kendim televizyoncuyum. 20 yıldır kendim bu işi yapıyorum. Her hafta kendi programım var. Ayrıca her hafta ulusal basına çıkmış bir insanım. Bir standart elbette olabilir. Olabilir. Ama bu standardı uygularken muhattabınıza da bakmanız lazım. Şimdi herkese otomatiğe bağlanmış bir şey olamaz yani. Ulusal basını getireceğiz zinhar böyle bir ifade yok. Zaten ulusal basın geldi buraya. Geçen hafta Pazar günü Ülke Tv'de arkadaşlarımdan ben rica ettim çokta zahmetli, maliyetli olduğu halde geldiler. Biz zaten ulusal basınla alakalı bir yayın yaptık. Uğraşsaydım her hafta 2 tane de yapardık."

Anahtar Kelimeler:
ParaAçıklamaözlem Zengin
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.