Tokatspor'da büyük kaos

24 Temmuz 2017 Pazartesi 13:05

Spor Toto 2'inci Lig ekiplerinden Tokatspor'da başkanın istifa etmesinin ardından başlayan belirsizlik sürüyor.

Tokatspor'da büyük kaos

 Spor Toto 2'inci Lig ekiplerinden Tokatspor'da başkanın istifa etmesinin ardından başlayan belirsizlik sürüyor. Geçtiğimiz yıl küme düşmekten son anda kurtulan, ekonomik zorluklarla pençeleşen Tokatspor yeni sezon öncesi şok üstüne şok yaşıyor. Sezon öncesi göreve gelen Başkan Bahri Çabuk göreve geldikten yaklaşık 1 ay sonra istifa etti. Başkanın istifasıyla birlikte Teknik Direktör Ercüment Hülagu Coşkundere ve prensip anlaşmasına varılan futbolcular bavullarını toplayıp gitti. 48 yıllık Tokatspor bu gelişmelerin ardından 1 Ağustos'ta olağan üstü kongre yapma kararı aldı. Ancak şuana kadar Bordo Beyazlı ekipte başkan adayı çıkmadı.

TRANSFER YASAĞI ZORLUYOR

 Borçları nedeniyle transfer yasağı bulunan Tokatspor 25 Ağustos'ta başlayacak sezon öncesi kadro kurmakta zorlanıyor. Transfer yasağını kaldırmak için yaklaşık 1 Milyon TL'lik kaynağa ihtiyacı olduğu belirtilen Tokatspor belirsizlik nedeniyle henüz antrenmanlara başlayamadı. Spor Toto 2'inci Ligde neredeyse tüm ekiplerin kampta hazırlıklara başlamasına rağmen yaşanan sıkıntılı süreç nedeniyle yeni transfer yapamayan ve teknik direktörün ayrılması sonrası antrenmanlara başlayamayan Tokatspor'da kongre sonrası durum değişmezse Tokatspor Kayseri Erciyesspor gibi küme düşebilir. 

TARAFTAR: "FARKINDAMISINIZ? YOK OLUYORUZ"

Tokatspor'da yaşanan gelişmeleri üzüntüyle takip eden Tokatspor taraftarı tepkisini sosyal medya aracılığı ile dile getiriyor. Yeni sezon öncesi bir çok takımın hazırlıklara başladığını ancak Tokatspor'un transfer dahi yapamadığını ifade eden taraftarlar Tokat Valisi ve Belediye Başkanının duruma el koymasını talep ediyor. 


banner67

Yorum Gönder

@name x