İdlib kampındaki çocuklar için seferber oldular

Tokat İnsani Yardım Vakıf (İHH) Kadın Kolları ile Turhal Belediyesi Hanımeli ve Kültür Sanat Merkezi İdlib kampındaki çocuklar için seferber oldu. Suriye'nin İdlib kentindeki kampta barındırılan çocuklar için harekete geçen kadınlar "Çocuklar üşümesin" sloganıyla  yardım kampanyası başlattı. Kampanyaya yoğun ilgi gösteren Turhallı hanımlar, kazak, bere, atkı, eldiven ve çorap ördü. Kampanyayı destek veren Turhal Belediye Başkanı Yılmaz Bekler, Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezinde kadınların dokumuş oldukları kışlık kıyafetleri Suriye’nin İdlib kentinde bulunan çocuklara göndereceklerini söyledi.
  İHH ve Kızılay aracılığıyla daha önceden de yardımda bulunduklarını belirten Bekler, soğuk kış günlerinin etkisini göstermesiyle birlikte sadece kış ayının Türkiye'ye değil Suriye'yi de etkilediğini belirterek, "Suriye'deki iç savaş bu yıl üçüncü kışını yaşıyor. Çetin geçen kış şartlarının en büyük mağduru, savaşta olduğu gibi, yine çocuklar. Kış mevsiminin de gelmesiyle birlikte oradaki yetim çocuklara  dokuma kıyafetler göndermeyi uygun bulduk. Kampanyada emeği geçen hanımlara teşekkür ediyorum. İhtiyaç sahibi çocuklara yardım etmek isteyen kişiler Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezine başvurarak yardımda bulunabilirler" dedi.
  Tokat İHH Kadın Kolları Temsilcisi Arzu Çağlar, Suriye'deki kamplar için örgü kampanyası başlattıklarını ifade ederek, "Çocukların üşümemesi için yüreğimiz ve nefesimizle sıcaklığımızı göndermek istedik" diye konuştu.

Anahtar Kelimeler:
Turhalİdlib

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol