Niksar Belediye Başkanı Özcan: Engelleri Birlikte Aşacağız

17 Eylül 2015 Perşembe 13:12

Niksar Belediye Başkanı İnş. Müh. Özdilek Özcan Niksar Bedensel Engelliler Derneğini ziyaret ederek Dernek Başkanı Adnan Ünsal ile görüştü. Ziyarette konuşan Başkan Özcan; “Engelleri hep beraber aşacağız” dedi.

Niksar Belediye Başkanı Özcan: Engelleri Birlikte Aşacağız

Yapılan çalışmalarla Niksar’da yaşayan engelli vatandaşlarımızın rahat ulaşımlarını sağlayabilmesi adına yapılan çalışmalar devam ediyor. Bu kapsamda Niksar Bedensel Engelliler Derneğini ziyaret eden Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, Dernek Başkanı Adnan Ünsal ile görüştü. Görüşmede Niksar şehir imarında ana caddelerdeki kaldırımlarda sandalyeli engellilerin ulaşım engellerini birlikte çözümleneceği kararı alındı. Engelli vatandaşları rahat bir şekilde kaldırımları kullanması için gerekli çalışmaların devam ettiğini Belirten Başkan Özcan yaptığı açıklamada; “Engelli vatandaşlarımız için gerekli çalışmaları yapıyoruz. Bu kapsamda Niksar Bedensel Engelliler Derneğimizle kontak halindeyiz. Dernek Başkanımız Adnan Ünsal ile neler yapabilirizi konuşarak çözümü konusunda elimizden gelen gayreti sunmaya çalışıyoruz. Belediye olarak kendilerine tahsis ettiğimiz NİKBED Engelsiz Yaşam Merkezimiz için de gerekli desteği vererek inşallah bayramdan sonra açmayı planlıyoruz. Bir diğer konu ise engellilerimiz için ulaşım aracımızdır. Aracımızın siparişini verdik. Gerekli işlemlerin ardından bayram ertesine yetiştireceğiz. Bizler tüm Niksar olarak tüm engelleri hep beraber aşacağız dedi.
Niksar Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Adnan Ünsal ise yaptığı konuşmada; “NİKBED'e ve engelli bireylere verdiğiniz destekten ötürü teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.
Ziyaretin ardından Belediye Başkanı Özdilek Özcan, NİKBED Engelsiz Yaşam Merkezinde incelemelerde bulundu.

Yorum Gönder

@name x