TOKAT’ın Erbaa ilçesinde polisin dur ihtarına uymayıp kaçan Onur Ateş (23)’i yakalayan 2 trafik polisi genci sokak ortasında tekme tokat dövdü. O anlar çevredeki bir vatandaş tarafından cep telefonuyla kaydedildi.

Olay geçen hafta Perşembe günü ilçe merkezinde meydana geldi. İddiaya göre ehliyetsiz ve alkollü olarak araç kullanan Onur Ateş polislerin dur ihtarına uymayarak kaçtı. Polis ekipleriyle Onur Ateş arasında kovalamaca yaşandı. Polis ekipleri Onur Ateş’in emanet alıp kullandığı otomobilin lastiklerine ateş açarak aracı durdurdu. Küçük Sanayi Sitesi yakınlarında araçtan indirilen Ateş daha sonra iki trafik polisi tarafından darp edildi. Polislerin genci yere yatırıp yerde tekme attığı anlar çevredeki bir vatandaş tarafından cep telefonuyla kaydedildi. Görüntülerde polis memurlarının genci yere yatırıp yerde tekme attığı ve küfür ettikleri anlar ile Ateş’in ‘Ağabey korktuğum için kaçtım’ dediği anlar yer aldı. Görüntülerin ortaya çıkmasının ardından 2 trafik polisi görevden uzaklaştırıldı.

VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI

Konuyla ilgili Tokat Valiliğinin yaptığı açıklamada “Bazı internet haber sitelerinde, Erbaa’da polislerin orantısız güç kullandıklarına dair gizli olarak çekilen bir videonun yer alması üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur. Vatandaş hakkında yapılan bir suç isnadı ile ilgili yapılan yakalama işlemi sırasında Erbaa İlçemizde görevli polislerin orantısız güç kullandıkları değerlendirildiğinden haklarında görevden uzaklaştırma işlemi yapılmıştır. Ayrıca gerekli yasal soruşturma da başlatılmıştır.” denildi.

" />