Ak Parti'den Erbaa'da coşkulu miting

24 Haziran Seçimleri öncesi partiler meydanlara seçim yasaklarından önce son kez çıktı. AK Parti ilçe teşkilatı saat 11.00’da Cumhuriyet Meydanında ‘Büyük Erbaa Mitingini düzenledi. Mitinge Tokat Milletvekili Zeyid Aslan, Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım, Milletvekili Adayı Fatih Akgün, İlçe Başkanı Mustafa Kök ve çok sayıda partili katıldı. Meydanda toplanan kalabalık konuşmaların ardından düzenlenen yürüyüşle ilçe teşkilatına gitti.

“ÇALIŞMAYA DEVAM”

Miting alanına gelen partilileri Mitingden sonra da çalışmaya devam etmeye çağıran Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım şöyle konuştu: "Yarın sandıklarda inşallah hem Ak Partimizin hem de Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın inşallah büyük ve yüksek bir oyla hem Cumhurbaşkanlığına geldiğini hem de mecliste çoğunluğu aldığını göreceğiz. Önce Allah sonra sizin kararınızla. Ama buradan dağıldıktan sonra çalışmaya devam. Gevşemek yok. Boş vermek yok. Yarın sabah sandıklara sahip çıkacağız akşama kadar. Ondan sonra da partimizin önünde şükredeceğiz. Sonra da sevineceğiz."

“BU SEÇİM TANKLARI ALKIŞLAYANLARLA TANKLARIN ALTINA YATANLARIN SEÇİMİ”

Başkan Yıldırım'dan sonra kürsüye gelen AK Parti Tokat 4’üncü sıra Milletvekili Adayı Fatih Akgün seçimin 15 Temmuz gecesi tankları alkışlayanlarla tankların altına yatanlar arasında geçeceğini söyleyerek şöyle devam etti: “Sen hala bu seçimi bir parti meselesi olarak görüyorsan yanılıyorsun. Bu seçim 15 Temmuz gecesi balkonlarından tankları alkışlayan yine 15 Temmuz gecesi sala okuyan müezzinlere saldıran darbe şakşakçılarıyla tankın altına yatıp bu ülkenin imanlı gençleri arasında geçecek. Bu seçim ülkeyi sömürgecilerin sömürgesi haline getirmek isteyen imansız güruh ile mazlumların umudu Recep Tayyip Erdoğan arasında geçecek. Bu seçim ramazanda bira yudumlarken sapıkça ahlaksızca şiirler yazanlarla camilerde kuran okuyan 'Lâ Tahzen İnnallâhe Meâna​' Tasalanma Allah bizimle diyen kişiler arasında geçecek. Bu seçim PKK terör örgütünün kravatlı fularlı militanlarıyla biz Salahattin Eyyubi’nin torunlarıyız devletimize milletimize ihanet etmeyiz diyen imanlı insanlar arasında geçecek. Bu seçim ekonomi üzerinden darbelerle bizi köşeye sıkıştırmaya çalışan ABD ile teröristleri besleyen İsrail ile yeni havalimanımızla gelişmelerden it gibi tırsan Almanya ile Fatihin torunları ve Fatihin torunlarıyla, Seyid Onbaşının torunlarıyla ve de Halisdemirler arasında geçecek. Erdoğan gitsin de ne olursa olsun diyenlere sesleniyorum. Reis tamam da milletvekilliğinde vermem diyenlere sesleniyorum. Kilit taşı düşerse köprü yıkılacak. İmame koparsa tespih dağılacak. Buna müsaade edecek miyiz?”

‘ZİLLET İTTİFAKI’

Millet İttifakını zillet ittifakı olarak nitelendiren Tokat Milletvekili Zeyid Aslan “Adına millet ittifakı koydukları ama milletle hiçbir alakası olmayan zillet ittifakının adayları var. Onlar bir ittifakla yola çıktılar ama daha işi başında birbirlerine düştüler. Oturup Türkiye’yi yönetecek güçlü bir lider çıkaramayınca her biri kendi derdine düştü her biri ayrı bir aday çıkardı. Kimler bu adaylar CHP Yalova milletvekili Muharrem İnceyi aday gösterdi.” dediği sırada alandan gelen yuhalamaları” bunlara gerek yok boş verin.” diyerek susturdu.

“BİR TANE VİZYON PROJE DUYDUNUZ MU?”

Konuşması sık sık sloganlarla kesilen Aslan: “İyi Parti Meral Akşener’i aday gösterdi. Saadet Partisi Temel Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nu aday gösterdi. Bir de biliyorsunuz resmi olarak almadıkları ama gönül dünyalarında birlikte oldukları bir siyasi parti daha parti var. Kim o HDP. HDP’nin eski genel başkanı Selahattin Demirtaş’ı da HDP aday gösterdi. Cumhurbaşkanı adayları meydanlara çıktı geleceğin Türkiye’si ile ilgili ne yapmak istediklerini ifade etmeye başladılar. Ben de bir seçmenim aynı zamanda yarın bende gidip sandıkta oy kullanacağım. Bizi yarınlara taşıyacak bu ülkenin yönetimini üstlenecek olan bu cumhurbaşkanı adayları bize yarınla ilgili hangi umudu veriyorlar bize ne söylüyorlar diye bende onları sizler gibi dinliyorum. Muharrem İnce’yi dinlemeye başladım geçtiğimiz hafta içinde biliyorsunuz Tokat’a geldi. Bende gittim meydanın bir köşesinde Muharrem İnce Türkiye için Tokat için ne söyleyecek diye dinlemeye başladım. Yaklaşık 35 dakikalık bir konuşma içerisinde bana umut vadedecek bir şeyler aradım. Tamam, güzel laf ediyor. Polemik yapıyor. Lafı oradan çeviriyor buradan çeviriyor. Kendince süslü bir takım kelimeler ediyor. Ama bir ülke lafla yönetilmiyor. Bir ülke güzel sözlerle yönetilmiyor. Bu ülke 81 milyonluk bir ülke bu ülkenin gençleri yarına dair umut arayışında. Bu ülkenin kadınları çocukları için nasıl bir Türkiye hayali içerisindeler buna dair bir şeyler söyler diye bekledim. Tüm konuşma boyunca Cumhurbaşkanı olması halinde nasıl bir Türkiye hayal ettiğini ya da bu millete ne yapmaya çalıştığını ne yapacağını anlamaya çalıştım. Bilmiyorum sizlerde televizyonlarda izliyorsunuz Muharrem İnce den yarının Türkiye’sine ilişkin bir tane vizyon proje duydunuz mu? Ben bu Türkiye’yi büyük bir Türkiye yapacağım, bu Türkiye’yi büyük bir Türkiye yapmak için de bu ülke için şunları, şunları planladım, şu ekiple bunları yapacağım. Var mı duyanınız? diye meydandakilere soran Aslan’a vatandaşlar “Hayır.” diye cevap verdi.

BUNLARIN VİZYONU 500 TL’DEN İBARET

Aslan “Ben duydum ama. Adama haksızlık yapmayalım ben duydum. Tokat’ta dedi ki ben cumhurbaşkanı olursam Bu Tayyip emeklilere bayramda bin lira veriyor ben onu asgari ücret yapacağım. Yani 1500 lira yapacağım dedi. Artı 500 lira vereceğim dedi. Yine dedi ki eğer ben cumhurbaşkanı olursam üniversite öğrencilerine 23 Nisan ve 29 Ekimde ekstradan 500 lira para vereceğim. Yani Türkiye’ye umut olarak ortaya çıkmış bir cumhurbaşkanı adayının bu ülke için ortaya koyabildiği vizyonun hepsi 500 TL den ibaret. Başka ben 35 dakikalık konuşması içerisinde bu ülkenin geleceğine dair ondan başka bir şey duymadım. Sonra Meral Akşener geldi. Ondan birkaç gün önceydi. Onu da Tokat meydanında dinledim. Her ne kadar meydan boş olsa da biz yine bir kenardan dinledik. O da 20 dakika falan konuştu. 20 dakika boyunca biraz ağzını bozdu. ‘Abbas yolcu gibi’ bir takım kelimelerle. Biraz tülbent üzerinden siyaset yapmaya çalıştı. Elindeki kınayı göstermeye çalıştı. Ben merakla bekliyorum ne diyecek bizimle ilgili ne diyecek Türkiye ile ilgili. Gele gele geldi dedi ki ben Cumhurbaşkanı olduğumda issiz vatandaşlara 500 TL vatandaşlık maaşı vereceğim. Hoppala yahu sen Muharremle anlaşmış gibi 500 TL’nin dışında bir projeniz vizyonunuz yok mu Allah aşkına sizin ya. Anladık ki benim kafa şarj etti. Dedim ki hani o 15 Temmuz’da 1 dolara vatanını satan hainler vardı ya onların o psikopat hocası bunlara haber göndermiş. Gönderirken de bir zarf göndermiş. Zarfta bin TL koymuş demiş ki al Muharrem oğlum 500’ü senin al meral kızım 500’ü senin bunu harcayın. Yahu Allah aşkına Türkiye önemli bir seçime gidiyor. Büyük hedeflere koşma peşinde ilerliyor. Söyleyebildikleri, düşüne bildikleri şeyin hepsi 500 TL’den ibaret. Temel’i saymayacağım. O zaten bir vaatte de bulunmuyor.”

“HİÇBİR YERE GİTMİYORUM”

Değerli hemşerilerim 16 yıldan beridir sizler beni omuzladınız. Beni sadece Tokat’a değil Türkiye’ye hatta dünyaya meşhur ettiniz. Geçtiğimiz günlerde ABD’den mecliste birlikte görev yaptığımız Sakarya milletvekilimiz Erol Aslan Cebeci kardeşim aradı. Dedi ki ‘Burada Yahudi lobileriyle toplantı yapıyoruz. Bu toplantılarda Türkiye’yi anlatmaya çalışıyoruz Türkiye’nin İsrail halkına bir düşmanlığı olmadığını düşmanın oradaki devlet terörüyle alakalı olduğunu ifade etmeye çalışıyoruz.’ Ama bu Amerika’daki Yahudi lobilerinin başındaki bir isim verdi falan zat dedi ki ‘Öyle diyorsunuz ama bu sizin Ak Partili milletvekilleri şöyle konuşma yapıyorlar’ dedi. Bir konuşma metni okudu dedi. Düşündüm bunu kim söylemiş olabilir aklıma gelmedi. Yok ya bu söylenmemiştir. Bunu AK Parti’nin Tokat milletvekili Zeyid Aslan söylüyor dedi. Valla Zeyid sana bir şey söyleyeyim mi acayip gururlandım. ‘Ulan tek bu yüzden cennete girebilirsin’ dedi. Valla bizi ta Amerika’daki Yahudi lobilerine tanıttınız. Şimdi bunların hepsi sizin sayenizde ve ben sizin sayenizde dört dönem 16 yıl milletvekili olarak ülkeme, Tokat’ımıza, Erbaa’mıza hizmet etmeye, buradaki insanlarımızla gönül bağı kurmaya gayret ettim. Biraz önce Fatih kardeşim ifade etti. İnşallah o da milletvekili olduğunda bu güne kadar ben 16 yıl boyunca benim için Erbaalı olması yetti. Hangi siyasi görüşe sahip olduğuyla hiç ilgilenmedim. Sormadım araştırmadım. Kim ki bizden bir yardım istemiş bizim de yapabileceğimiz bir şey varsa onu yapmak için ölümüne koştuk. Eksik bırakmış mıyızdır mutlaka kalmıştır. Mutlaka eksiğimiz yanlışımız olmuştur. Yanlış varsa eksik varsa bu hesabı bize sorarsınız ama ben bu Zeyid Aslana kızdım 16 yıl boyunda bir tane çocuğum vardı onu bile işe sokmadı. Ya da bizim kızın tayini vardı o konuyu çözmedi gittim bir şey istedim beni geri gönderdi ya da tersledi gibi bir takım bahanelerle benden kaynaklı bahanelerle Türkiye’nin geleceğini karartırsanız yazık olur. Benden bir alacağınız varsa bir hakkınız varsa bu dünyada verebilirsem bu dünyada yoksa ahirette benden alın ama bu ülkeden almayın. Bu hesabı benden kaynaklı sormayın. Hakkınızı helal edin. Dün Yeşilyurt’ta Yeşilyurtlulara dedim ki benim milletvekilliğim bitti ama ben bir yere gitmiyorum dedim kene gibi yapıştım bir yere gitmiyorum dedim. Ben ülkemi seviyorum. Ben doğduğum büyüdüğüm bu şehre aşığım.”

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.