MHPli Yücel Bulut'tan muhalefete Selahattin Demirtaş cevabı

24 Haziran seçimleri öncesi Erbaa’da son mitingi Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) gerçekleştirdi. MHP’nin mitinginden hemen önce etkili olmaya başlayan yağmur partililere zor anlar yaşattı. Mitinge Tokat 1’insi sıra Milletvekili Adayı Yücel Bulut, Erbaa İlçe Başkanı Namık Ateşli ve çok sayıda partili katıldı. Milletvekili Adayı Yücel Bulut bir ara MHP’nin 1980 darbesi sonrası yeniden kurulma hikayesini anlattığı sırada gözyaşlarına boğuldu.

Üç hilalden ne olursa olsun ayrılmayacaklarını vurgulayan Yücel Bulut “Milliyetçi Hareketin davasına, Milliyetçi Hareketin geleceğine, inancına hep beraber sahip çıkacağız. 50 yıl boyunca nice yağmurlar gördünüz. Nice fırtınaları hep beraber geçtik. Eğilmedik, bükülmedik. Allahtan başkasına secde etmedik. Gün geldi gazi oldunuz, şehit oldunuz. Hep birlikte ya bir şehit cenazesinde tabutu omuzlayanlar arasında oldunuz, ya şehit olup o tabutun içinde oldunuz. İmanınızın ayrılmaz bir parçası saydığınız İslam davasının yılmaz ve yıkılmaz savunucu olarak gördüğünüz üç hilalli sancağı terk etmediniz. Bir kere daha 7 düvele meydan okuyorsunuz. Diyorsunuz ki üç hilalli sancak bizim namusumuzdur. Kar, boran, fırtına fark etmez. Çevirdiğiniz dümenleri biliyoruz. Yer yıkılsa üç hilalden ayrılmayacağız diye haykırıyorsunuz. Allah sizden razı olsun.”

“TEZGAH ÜSTÜNE TEZGAH KURULUYOR”

Tezgah üstüne tezgah kurulduğunu ifade eden MHP’li aday Yücel Bulut şöyle konuştu:

“Bugün kafa karıştırmak için 50 yıllık mazisinde bir kere bile yalan söylememiş 50 yıllık mazisinde bir kez bile memleketin hiçbir evladını yanlış yola sevk etmemiş olan üç hilali çatlatmak için Türk milliyetçilerini Milliyetçi Hareket Partililerin kafasını karıştırmak için tezgah üstüne tezgah kuranlara Erbaa Cumhuriyet Meydanından gerekli cevapları hep beraber vereceğiz. Milliyetçi Hareket Partisi neden Cumhurbaşkanıyla hareket ediyor. Milliyetçi Hareket Partisi 15 Temmuzdan Beri neden bu politikayı takip ediyor. Neden bunlarla bir araya geldiniz. Her gittiğimiz yerde haykırdık. Biz ülkücüyüz. Milliyetçi Hareket Partiliyiz. 50 yıl boyunca devleti yaşatmak milli birlik ve kardeşliğimizi korumak, dirliğimize ve kardeşliğimize sahip çıkmak için gün geldi şehit düştük, gün geldi gazi olduk. İnandıklarımızdan taviz vermedik. “

“MAYAMIZ SELAHATTİN DEMİRTAŞ’A ÖZGÜRLÜK DİYENLERLE YANYANA GELMEYE MÜSAİT DEĞİL”

Neden Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya geldiniz şeklindeki eleştirilere yanıt veren Bulut sözlerini şöyle sürdürdü: “Pazarlık teklif eden pazarlığa çanak tutanlardan olmadık. Satılmadık. Elimizi kolumuzu bağlayan pazarlıklarımız olmadı bizim. Biz bir şeyi yaptıysak inandığımız ve adandığımız için yaptık. Biz doğru olduğuna iman ettiğimiz için haykırdık. Recep Tayyip Erdoğan’la neden bir araya geldiniz diyorlar. Çünkü mayamız, meşrebimiz, sıfatımız, şeceremiz, kişiliğimiz ve mazimiz Selahattin Demirtaş denilen alçaklara özgürlük isteyenlerle yan yana gelmeye müsait değil. Hayret ediyorlarmış. Nasıl olur da Milliyetçi Hareket Partisi, Adalet ve Kalkınma Partisine gönül verenlerle omuz omuza geliyormuş. Bu hayret edenlere ben hayret etmeleri gereken başka şeyler söyleyeceğim. Bu gece eve gidip yatacaklar sabaha kadar bunlara hayret edecekler. Çok hayret etmek istiyorsanız. Mustafa Kemalin kurduğu Cumhuriyet Halk Partisine Abdullah Öcalan’ın avukatı Sezgin Tanrıkulu’nun nasıl genel başkan yardımcısı yapıldığına hayret edin. Çok hayret etmek istiyorsanız. Yıllarca mollalar İran’a diye Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın talebelerine kin kusanların bugün milletin aklını karıştırmak için Saadet Partisiyle nasıl ittifak kurduğuna hayret edin. Çok hayret etmek istiyorsanız Mustafa Kemalin partisi CHP’nin bu ülkeyi ve devleti kuran partinin bu ellerde nasıl kandilin yedek lastiği haline getirildiğine hayret edin. Çok hayret etmek istiyorsanız babadan Türkeşçiyim diye ortalara düşen ülkücü kardeşlerimin aklını çelmeye çalışanların ben babadan Türkeşçiyim diye nara atanların bugün Selahattin Demirtaş a özgürlük istemesine hayret edin. Milliyetçi hayret partisinin hayret edilecek hiçbir şeyi yoktur.”

GÖZ YAŞLARINI TUTAMADI

1980 darbesi sonrası MHP'nin yeniden kuruluş hikayesini anlattığı sırada gözyaşlarını tutamayan Yücel Bulut "Bu vatanı bu toprakları karşılıksız sevdiğimizi haykırdık. Dünyanın hiçbir ülkesinde, 12 tane il başkanı, 44 tane ilçe başkanı, 3 bin 643 partilisi vatanı ve milleti bir arada tutmak için inandıklarını haykırmak için mücadele ettiği için şehit edilmemiştir. Onlar bu ülkede ölüme ve şehadete koşarken neyin pazarlığını yaptılarsa biz de bugün o pazarlığı yapıyoruz. Devleti ve geleceğimizi yaşatmaktan başka kaygı duymuyoruz. 3843 milliyetçi hareket partili 1980 ihtilaline kadar bu topraklarda şehit oldular şehit. Hayatlarını verdiler. Gün geldi tıpkı 15 Temmuzda olduğu gibi yarım kaldı. Başaramadılar.. Bundan 38 sene önce başarmışlardı. 12 Eylül 1980 de Amerika’nın desteğiyle bir darbe yapıldı. Ne oldu biliyor musunuz? Vatanı ve milleti yaşatmak uğruna canını feda eden makam beklemeyen makam bilenmeyen iltifat beklemeyen, rant nedir bilmeyen sadece ölen ölen. Sadece gazi olan bu güzel memleket evlatlarını cunta aldı bir bir cezaevine kapattı. Kodeslerde çürüdü abilerimiz. 544 milliyetçi hareket partisi yöneticisine Amerika destekli cunta idam cezası istedi. 9 ağabeyimizi bu ülkede idam ettiler. Gün geldi o hücrelerin kapısı bir bir açıldı. İçeri nasıl girdiyse MHP’liler 11 sene sonra öyle çıktılar. Omuzları düşmüştü. Yılların yorgunluğuyla saçlarına ak düşmüştü. Ceplerinde paraları yoktu. Ama elhamdülillah başları dimdikti. Dediler ki üç hilal bu milletin geleceğidir, bu milletin beklentisidir. Dediler ki üç hilal bu ülkenin ikbal ve istikbalidir. Çıktılar çaresizlik içerisinde üç hilali bir kare daha dalgalandırdılar. Ceplerde para yok eve götürecek nafaka yok. Parti açılacak bina yok bina. Partiyi 80’den sonra yeniden kurduğumuzda 1987 yılında partinin Genel Başkanı Alparslan Türkeş’in odasını ısıtacak para yoktu. Biz bu iman yolculuğuna yeniden çıktığımızda. Kalorifer parası yoktu bu partinin sizlerin imanıyla yükseldi bu dava.”

“BİZ ZOR ZAMANLARIN PARTİSİYİZ”

Zor zamanların partisi olduklarını ifade eden Milletvekili Adayı Bulut: “Elhamdülillah bizi yanlış bırakmadınız. Bu parti yüzde 2,2 oy aldı. Bu gafillere sesleniyorum. Bu çatıyı çökertmek niyetiyle yola düşenlere sesleniyorum. 2,2 oy aldık. Kimse terk etmedi burayı. Üç hilalin yanından milim ayrılmadık. Elhamdülillah gün geldi sancak yükseldi. Gün geldi MHP bir kez daha meclisteki yerini aldı. İşte bütün hikâyenin bir özeti var. Zor zamanların partisiyiz. Millet ne zaman uçurumun kenarına gelse biz o gün peydah olur ortaya çıkarız. Hiçbir şey beklemeden bu memleketi uçurumun kenarından biz alırız. Anlamayanlar, muhterisler, ihtiraslarından başka bir şey düşünmeyenler, 50 senesini hiçbir şey beklemeden üç hilalin altında nöbet tutan bu ülkücüyü anlayamazlar. Diyorlar ki ne değişti. Bir şey değişmedi. Değişen şu 15 Temmuz gecesinde bu coğrafyada Erbaa’da, Artova’da Sulusaray’da, Amasya’da Trabzon’da Türkiye’nin dört bir yanında Müslüman çocuklar diye kutsanan örnek kişilikler diye sunulan inançlarımızı istismar ederek sizlerin nafakasına göz diken bu nafakalarla çeteleşen Pennsylvania’dan aldıkları talimatla bu milletin kuyusunu kazanlar peygamber ocağı dediğimiz şerefli ordumuzun üniformasını üzerlerine geçirdiler. Kendilerine bir namus gibi emanet edilen tankı topu, tüfeği bütün namluyu bu şerefli milletin üzerine çevirdiler. Millet çaresiz kaldı. O gece devlet aciz kaldı. Ortada yoktu. İşte bir ses duyuldu 10.45 sularında devlet yokken bir başka devlet çıktı ortaya. Anadolu’nun yiğit çocuğu Devlet Bahçeli 10.45’de millet ne olacak diye beklerken bu işin sonu nereye varır diye beklerken 10.45 sularında Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli çıktı ve bir gerçeği bürün herkese haykırdı. 9 evladını bir başka darbede darağacına vermiş, onlarcası darbede işkencede heder olmuş hayatları ve ikballeri kararmış bir siyasi partinin genel başkanı bir siyasi mirasın lideri, kendine yakışanı yaptı çıktı ve dedi ki ‘Ben Devlet Bahçeli Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı ülkücülerin lideriyim. Ben ve arkadaşlarım var olduğu sürece bizim cesetlerimizi çiğnemeden hiçbir şer odağı bu ülkenin seçilmiş cumhurbaşkanını alaşağı edemez. O gece uçurumun kenarına sürüklenmiş bir devlet milletin azim ve kararıyla uçurumun kenarından aldı. Çıktı cumhurbaşkanı ihanete teslim olmayacağımızı aktardı. O gece dört bir renkten insan şehadeti göze alarak bir abide gibi yükseldiniz. O gece sonsuz ferasetinizle dünyayı korkutan cesaretinizle imanınızla Türk Milletinin ikbal ve istikbaline şerefli Türk sancağına göz dikmiş olanları ait oldukları yere tarihin çöplüğüne siz gönderdiniz. “

MİTİNGE YAĞMUR SÜRPRİZİ

Konuşması sırasında etkisini artıran sağanak yağmurda meydandan ayrılmayan Bulut ve partililer zor anlar yaşadı. Milletvekili adayı ve alanı dolduran vatandaşlar yağmurun etkisiyle ıslandı. Yağmura rağmen konuşmasını sürdüren Bulut “Islanmak istemeyenler ayrılabilirler. Ben bu konuşmayı bu meydanda sonuna kadar yapacağım.” dedi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.