Telefon
WhatsApp
Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl'den Basın Açıklaması
300 X 250 Reklam Alanı

     Olayın zabıtalarla ilişkilendirilmeye çalışıldığını ancak durumun farklı olduğunu ifade eden Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl “Birincisi bu olay tabi ki çok üzücü bir olay. Durumun daha hiç detayı öğrenilmeden sebebi öğrenilmeden sosyal medyada zabıta ile ilişkilendirip bu şekilde lanse edilmesi hiç hoş olmadı. Olmuyor da. Bizim de dünden beri toplum olarak da canımızı sıkan bir durum. Gün içerisinde Hakan beyin ailesinden de bize ziyarete geldiler. Bu konu sosyal medyada, basında çok farklı lanse ediliyor. Bu durumun sizle alakası yok diye bizi ziyarete geldiler. Ben kendilerine çok teşekkür ediyorum. Durum tamamen kendi ailevi sebepleri ile alakalı. Olaydan bir gün önce kendi nafaka borcunun ödenmemesiyle almış olduğu cezayı çevirememesinden kaynaklı canının sıkkın olması, ailevi problemleri bunun üzerine de başka bir seyyar satıcı ile çok küçük tartışma bile denilmeyecek durum sonrası olay yerine ayırmaya gelen, arasını yapmaya gelen zabıta arkadaşlarımız bu olayın sebebiymiş gibi lanse edilmeye çalışıldı. Olay aslında tamamı ile farklı bir boyutta biz kişinin bu zamana kadarki yaşadığı sıkıntılar zabıta müdürümüzce takip edilerek topluma kazandırıp geçimini sağlaması adına seyyar satışına hep ön ayak olmuşuz. Hemşehrimizin seyyar satıcı noktasında kalabalık yerlerde bulunmasına önayak olmuşuz. Ki olayın öncesinde de sonrasında da tezgahına müdahalede bulunmamışız. Maalesef toplumun huzurunu bozmaya çalışan kişiler tarafından farklı lanse edilerek konu buralara gelmiştir. Biz hemşehrimize geçmiş olsun diyoruz. Dünde yanındaydık, bugün de yanında olduğumuzu ifade ediyoruz. Kendisine de geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Bunu bu şekilde, şehrimizin, hemşehrimizin kendi özel durumunu da bu şekilde bir haber konusu olarak duyurulmasına sebep olan kişileri de ben Allah’a havale ediyorum. Bu konuyla ilgili yasal gerekli müdahalemizi de yapacağız.” dedi.

     Hakan Yıldırım ile tedavi gördüğü hastanede görüştükten sonra açıklama yapan Amcasının kızı Neziha Yaylacı (53) şöyle konuştu: “Ben amcasının kızıyım. Tesadüf dün çarşıya gelmiştim. Baktım amcamın oğlu dediler ki kendisini yakmış. Kendi psikolojinin bozuk olduğundan dolayı. Cezası varmış cezası kesilmiş. Paraya çevirmeye uğraşmış Pazartesi dün. Onu beceremediği için yandaki esnafla tezgahla, nasıl tezgahtır bilmiyorum ama onlarla bir ağız sürtüşmesi yapmışlar. Zabıta araya girmiş. Onlarla hiç alakası olmayan bir durum olmuş. Ama bu zabıtanın üzerine atıldı tabi ki. Ama değil Hakan’ın tamamen kendi psikolojisi. Hatta zabıta müdürümüz ona yer gösterdi. Aç kalmasın, açık kalmasın diye ona yardımcı oldu. Ona destek oldu. Allah razı olsun ondan. Ama işte bizim insanlarımız maalesef kötüye çevirdiler bunu. Ama lakası yok. Tamamen Hakan’ın kendi psikolojik sorunları, çocuklarını göremediğinden dolayı. Sahipsiz, kimse sahip çıkmıyor annesi zaten vefat etti. Babası rahatsız sahip çıkmıyor. Bir tane ağabeyi var İstanbul’da oda. Bir tek akraba olarak ben varım yanında. Tamamen kendi psikolojik sorunları. Çocuklarını görememesi, eşiyle kötü olması. Nafakayı ödeyemediğinden dolayı psikolojik sorunlarım oldu dedi bana bugün.  Hastaneye yoğun bakıma gittim ben. Bu şekilde ifade etti kendini. Çıkan haberlerden rahatsız olduğunu ifade eden Yaylacı “Çok rahatsız oldum. Memurlar adına çok rahatsız oldum. Bilip bilmeden konuşuyorlar. İşin aslını bilmiyorlar. Aslını öğrenip de konuşmuyorlar. Önce aslını öğrenin sonra konuşun.”

     Olayın nasıl olduğunu Hakan Yıldırım’ın kendisine anlattığını belirten Yaylacı Abla ben bu kadar olacağını bilmiyordum. Ben azıcık döktüm dedi. Ben çok dökmüşüm farkında değilim dedi. Elimde sigara vardı sigara ile bir anda alev aldı. Ellerime de bulaşmış ellerimi başıma sürünce çok alev aldım dedi. Çok yandı yüzüm gözüm dedi. Kendini bu şekilde ifade etti.” dedi.

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

300 X 250 Reklam Alanı

Puan Durumu

Takım OM G M P
1 ADS  Adana Demir. 0 0 0 0
2 ANT  Antalyaspor 0 0 0 0
3 HTY  Hatayspor 0 0 0 0
4 BJK  Beşiktaş 0 0 0 0
5 ÇRZ  Ç.Rizespor 0 0 0 0
6 ALNY  Alanyaspor 0 0 0 0
7 EYP  Eyüpspor 0 0 0 0
8 FB  Fenerbahçe 0 0 0 0
9 GS  Galatasaray 0 0 0 0
10 GFK  Gaziantep FK 0 0 0 0
11 GÖZ  Göztepe 0 0 0 0
12 KSM  Kasımpaşa 0 0 0 0
13 KON  Konyaspor 0 0 0 0
14 KYS  Kayserispor 0 0 0 0
15 İBFK  Başakşehir 0 0 0 0
16 SAMS  Samsunspor 0 0 0 0
17 BOD  Bodrum 0 0 0 0
18 SVS  Sivasspor 0 0 0 0
19 TS  Trabzonspor 0 0 0 0
20

Reklam

300 X 250 Reklam Alanı

Erbaa Nöbetçi Eczaneler

Anket

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150

E-Bülten Aboneliği